İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şirince dolmuş saatleri

Şirince dolmuş saatleri Selçuk ilçesine bağlı olan bir mahalle olarak geçmektedir. Hemen hemen her milletten insanın bulunduğu, ziyarete geldiği bölgedir. Turizme olan katkısı ile ün yapmış, şarap ve Matematik köyü ile de adını duyurmaktadır. Şirince dolmuş saatleri yazımızda merak edilenler hareket yerleri, durak bilgisi ve güzergahlarıdır. Sizler için araştırma yaptığımız zaman çeşitli ulaşım araçlarının da olduğunu gözlemledik. En kısa sürede ulaştıran, uygun fiyatlı olan Şirince dolmuşlarıdır.

Şirince dolmuş saatleri

Selçuk’tan Şirince’ye ilk minibüs 7:20’de. Saat 10:00’a kadar her 20 dakikada bir, 10:00’dan 17:00’e kadar her 30 dakikada bir, 17:00’den 20:00’ye kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Şirince’den Selçuk’a ilk otobüs 07:40’da. Saat 07:40’tan 10:00’a kadar her 20 dakikada bir minibüs var. Selçuk-Şirince minibüslerinin ücreti 5 lira. Selçuk’tan Şirince’ye taksiyle ulaşımın ücreti yaklaşık 80 lira. Koronavirüsten kaynaklı sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde Selçuk – Şirince arasında 2 saatte bir ulaşım bulunmaktadır.

  • İzmir – Selcuk 77 km.
  • Selçuk – Şirince 10 km.
  • Şirince – Nesin Matematik Köyü 900 m

İzmir otogardan Şirince’ye giden otobüsler ve minibüsler de bulunmaktadır. Alternatif olarak Kuşadası selçuk merkeze geldiğinizde de Şirince’ye gidebilirsiniz.

Şirince dolmuş ücreti

Selçuk ve Kuşadası konumuna üzerinden ulaşım için 5 lira ile 12 lira arasında değişmektedir. Yolculuk süresi boyunca güzergahtan biniş yapılmaktadır. Gidiş ve dönüş virajlı yollardan oluşmaktadır. Dikkat edilmesi gereken ve hız limitinin aşılmaması gereken yapıdadır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir