İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmir Hilltown Avm Ulaşım Bilgisi

İzmir Hilltown Avm Ulaşım Bilgisi almak mı istiyorsunuz ? Tam olarak ihtiyacınız olan adrestesiniz. İster İzmir ilinde ikamet edip, Karşıyaka ilçesini az bilen birisi olun, isterseniz İzmir’e yeni gelmiş ve ulaşım yöntemleri hakkında bilgisi olmayan birisi olun, yazımızı okuduktan sonra Hilltown Avm’yi elinizle koymuş gibi rahatlıkla bulacaksınız.

İzmir ulaşım açısından çok zengin bir ildir. Gideceğiniz bir yer için bir sürü ulaşım varyasyonu oluşturmanız çoğu zaman mümkündür. Bu noktalardan şüphesiz en zenginlerinden birisi Hilltown Avm bölgesidir.

İzmir Hilltown Avm Ulaşım Bilgisi

Hilltown Avm İzmir’in Karşıyaka bölgesinde bulunan, Mavişehir bölgesinde yapılan yeni bir Avm’dir. Yakınlarında bulunan Ege Park ve Mavi Bahçe Alışveriş merkezleri olmak üzere 2 büyük alışveriş merkezi daha bu bölgede konumlanmıştır. İçlerinde toplu taşıma ile ulaşımı en kolay olan alışveriş merkezi Hilltown’dur.

Bu bölgeye giden toplu taşıtlar sırasıyla;

  • Karşıyaka Çarşı bölgesinden kalkan dolmuşlar
  • Tepeköy’den Aliağa istikametine giden İZBAN
  • Alaybey bölgesinden Mavişehir’e doğru giden Tramway
  • Bostanlı İskele’den kalkış yapan Eshot Otobüsü

Gördüğünüz gibi dört temel ulaşım aracını kullanmanız mümkün. Fakat bu seçenekler içerisinden şüphesiz ki en çok kullanılacak olan yöntem İzban olacaktır. İzban’ı kullanacak kullanıcılarımız Aliağa yönüne giden vagonlara binip, Mavişehir durağında inmelidirler. Mavişehir de indikten sonra yaklaşık 6-7 dakikalık yürüyüş sonrasında alışveriş merkezine varmış bulunacaksınız. Gidiş istikametiniz İzban’ın hareket yönünü baz alacak olursanız, batıya yani sol tarafa doğru olacaktır. İzban yetkililerine sorarsanız kendileri sizi bilgilendirebilirler. Muhtemelen günde 20-30 kez bu alışveriş merkezi için yol tarifi isteniyordur.

İzmir Hilltown Avm Ulaşım Bilgisi hakkında diğer ulaşım yöntemlerini kullanacak arkadaşlarımız muhtemelen Karşıyaka bölgesinde oldukları için bölge hakkında bilgiye sahiplerdir fakat yukarıdaki şema aracılığıyla hangi bölgede bulunuyorlarsa ilgili ulaşım aracını kullanabilirler.

Karşıyaka merkezde bulunan kullanıcılarımıza tavsiyemiz, mümkünse dolmuş, izban ve tramvay seçenekleri arasından tramvayı seçmeleri olacaktır. Diğer seçeneklere nazaran daha az kalabalık serin ve hızlı bir yolculuk kendilerini bekliyor olacak. Tramvay durağına uzak olup yürümeye üşenen kullanıcılarımızın endişe etmesine gerek yok. Dolmuş veya İzban ile gidecekleri yere rahatlıkla ulaşabilirler.

Bostanlı iskele bölgesinde olan kullanıcılarımız da otobüs yolunu tercih edebilirler fakat tramvaya nazaran daha nadir kalkan otobüsler sebebiyle muhtemelen tramvayı tercih etmeleri durumunda daha hızlı bir ulaşım sağlayacaklardır.

Dolmuş bul ailesi olarak keyifli yolculuklar dileriz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir