İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Artvin dolmuş saatleri

Artvin dolmuş saatleri Karadeniz’in küçük ama gezilecek çok fazla yeri olan illerinden birisi. Her yıl turların düzenlendiği, tatillerin planlandığı bölge diyebiliriz. Sitemize içeriği eklerken dışardan gelenleri de düşündük. Bu sebeple Artvin dolmuşları adlı yazımız oluşturulmuştur. Özellikle yerli vatandaşların kullandığı ulaşım aracı gidiş gelişler için size zaman kazandırmaktadır.

Artvin dolmuş saatleri

İl nüfusu 200 bin civarındadır. Ancak dönemsel turların düzenlendiği zaman ve tatil haftalarında bu rakamlar artmaktadır. Hem esnafın, hem ticaret ile uğraşanların ilgisini çekmektedir. Gezmek için ilçe merkezlerinde oldukça fazla yer bulunmakta. Ünlü yerleri olduğunu da belirtmek gerekir. Artvin dolmuş saatleri 2022 yılında da yaklaşık 15-20 dakikalık aralıklar ile sefer yapmaktadır.

 1. Ardanuç
 2. Arhavi
 3. Borçka
 4. Hopa
 5. Kemalpaşa
 6. Murgul
 7. Şavşat
 8. Yusufeli

Yukarıda belirtilen ilçelerin tamamında dolmuş çalışmaktadır. Sokak ve cadde güzergahları belediye meclis kararları ile belirlenmektedir. Şuan edindiğimiz bilgiye göre seferlerde gecikme sorunu pek olmadığı yönünde. Caddelerin geniş ve trafik yaratmayacak şekilde yapılandırıldığı bilinmektedir. Artvin’e geldiyseniz Hatila vadisi, Ciro şelalesi, İntkor yaylası, Papart vadisi önemli yerlerden bazılarıdır.

Dolmuş fiyatları ne kadar? Öğrenciler 2TL, tam bilet 3 Tl ödemektedir. Lokasyona ve gidilecek olan mesafeye göre değişebilmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir